Péče o vousy

První jemné chloupky se ukáží na tvářích chlapců přibližně kolem 14 roku věku. U někoho dřív, u někoho déle. Záleží na hormonální hladině dospívajícího chlapce. Tehdy je správná doba, kdy by se měl hoch naučit starat se o své vousy. Nejprve stačí, aby tváře udržoval jednou za 2-3 dny jemným oholením a lehkou kosmetikou. Později ale péče stoupne na každodenní činnost. Pokud chce být muž upravený a in, je vhodné, aby se seznámil nejen s módními trendy pro střihy a holení, ale je třeba se seznámit i s kosmetickými řadami, které mohou muže nejen zkrášlit, ale také vhodně léčit jeho pokožku. Každý muž má jiné preference, vyhovuje mu jiná kosmetika, má rád jiný způsob holení. Někomu vyhovuje spíše mokré holení, jiný muž zas nedá dopustit na holení elektrickým strojkem.
modrooký vousáč
Pět rad pro hladkou tvář
1/ Pokud máte tvrdé vousy, holte se po vysprchování. Stačí vousy na chvíli před holením namočit. Někomu vyhovuje holit se přímo ve sprše.
2/ Je vhodné před holením odstranit z tváře mastnotu čistícím mýdlem nebo peelingem. Strojek pak bud po tváři lépe klouzat.
3/ Pokud se holíte namokro, vždy používejte gel nebo pěnu na holení. Mezi ostřím a pokožkou se utvoří tenká ochranná vrstva, která zlepšuje tření a snižuje možnost podráždění kůže.
holení tváře
4/ Pokud používáte strojek se zvlhčujícími pásky, dbejte na jejich včasnou výměnu.
5/ Při holení začněte na tváři, poté oholte místo pod nosem a nakonec bradu. Tento postup zaručí, že působení pěny má čas dostatečně vousy zvlhčit a připravit na holení právě tam, kde jsou nejtvrdší.
holicí strojek philips
Pokud si nevíte rady, neváhejte navštívit poradny, které jsou časté v rámci kosmetických studií. am jsou školení pracovníci, kteří vám poradí, jak se starat o vaši pleť, protože každá pleť vyžaduje něco jiného. Jedině odborník může s přehledem konstatovat, co potřebuje zrovna váš typ kůže. Ušetříte si tak mnoho financí za kosmetiku, která vám nakonec nebude vyhovovat.